Zakres obowiązków opiekunek osób starszych w Niemczech
890
post-template-default,single,single-post,postid-890,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Opiekun osób starszych – zakres obowiązków

praca w opiece nad osobami starszymi w niemczech

Opiekun osób starszych – zakres obowiązków

Opiekun osób starszych – opis zawodu i zakres obowiązków

 

Niemcy to jeden z najszybciej starzejących się krajów w Unii Europejskiej. Słaby przyrost naturalny sprawia, że Niemcy potrzebują do pracy tysiące ludzi w sile wieku. Praca w Niemczech jest bardzo popularna wśród Polaków. Przemawia za tym wiele korzyści, a przede wszystkim wysokie zarobki w Niemczech i to, że kraj jest naszym sąsiadem. Odległość dzieląca Niemcy od Polski jest kilka razy mniejsza niż odległość do Anglii, Irlandii lub Szkocji, które przez wiele lat były głównymi kierunkami emigracji zarobkowej.

 

Popularne zawody w Niemczech – opiekun

 

Spośród wielu zawodów w Niemczech, które czekają na nowych pracowników, jeden cieszy się dużą popularnością. Jest nim opiekun osób starszych. Jak sama nazwa wskazuje, osoba zdecydowana na pracę na tym stanowisku, będzie zajmować się starszą osobą na terenie Niemiec, wymagająca pomocy i opieki całodobowej lub przez kilka godzin dziennie.  Z uwagi na fakt, że opiekun osób starszych musi wykonywać różnorodne zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne, wskazane jest by dysponował dobrą kondycją zdrowotną i siłą fizyczną. Tym samym, pracę w tym zawodzie mogą podejmować kobiety i mężczyźni.

 

Jaki jest zakres obowiązków opiekuna osób starszych w Niemczech?

 

Zakres obowiązków na stanowisku opiekuna starszej osoby jest indywidualnie określany dla każdego pracownika i zależy od stanu zdrowia podopiecznego. Część starszych osób jest w pełni sprawnych fizycznie i opieka nad nimi ogranicza się do zapewnienia im towarzystwa, rozmowy, zakupów i prostych prac domowych i porządkowych. W innych przypadkach, kiedy opiekun będzie zajmować się osobą niepełnosprawną ruchowo, zakres obowiązków będzie znacznie szerszy. Niektóre z nich to zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne, karmienie, pomoc przy zmianie opatrunków lub całodobowa obecność przy podopiecznym. Oczywiście w każdym przypadku mile widziana jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego.

Jeśli interesuje cię praca dla opiekunek w Niemczech napisz do nas.

 

Ile zarabia opiekun osób starszych w Niemczech?

 

To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Na jakiego rzędu zarobki może liczyć osoba wykonująca pracę opiekuna w Niemczech? Standardem rozliczeniowym jest stawka godzinowa. Jest ona tym wyższa, im większe kwalifikacje ma pracownik i szerszy zakres obowiązków. Płaca podstawowa dla opiekuna to 8 euro na godzinę. Jeżeli opiekun osób starszych zajmuje się człowiekiem, wymagającym zabiegów pielęgnacyjnych, podawaniem posiłków, karmieniem i załatwianiem innych rzeczy, stawka godzinowa może sięgać do 16 euro!

W naszej ofercie znajdziesz także ekspresowe wyjazdy do pracy w kategorii Opiekun Niemcy praca od zaraz

 

Pozostałe dodatki dla opiekuna osób starszych

 

Oprócz wynagrodzenia w formie pieniężnej, opiekun osób starszych  może liczyć na szereg innych profitów, które bezpośrednio przekładają się na oszczędności lub zysk:

 

  • zakwaterowanie – bezpłatne lub po bardzo preferencyjnych cenach, najczęściej w tym samym domu lub mieszkaniu, w którym przebywa podopieczny,
  • wyżywienie – jeżeli opiekun osoby starszej zajmuje się przygotowywaniem posiłków, w większości przypadków ma zapewnione bezpłatne jedzenie, min. 3 posiłki dziennie,
  • ubezpieczenie – składki na ubezpieczenie zdrowotne opłacane są przez pracodawcę i nie są odejmowane od wynagrodzenia,
  • czas wolny – opiekun osób starszych w Niemczech jest pracownikiem na pełnych prawach, takich samych jak rodowity Niemiec. Czas jego pracy jest dokładnie określony umową. Po zakończeniu pracy przysługuje mu czas wolny, który może spędzać w dowolny sposób.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz