Opieka nad osobami starszymi Niemcy | Aktualne oferty pracy Pljob
912
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-912,ajax_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Opieka nad osobami starszymi Niemcy

Aktualne oferty dla Opieka nad osobami starszymi Niemcy 

 

Szukasz dobrze płatnej pracy za granicą? Lubisz kontakt z drugim człowiekiem, a pomoc jest wpisana w Twoją naturę? Masz szansę na podjęcie dobrze płatnej i bardzo ciekawej pracy. Opieka nad osobami starszymi , to Twoja szansa na lepsze życie. Wysokie zarobki, urozmaicone obowiązki i możliwość realizowania swoich życiowych pasji. Oferujemy pracę w Niemczech dla opiekunek i opiekunów osób starszych. Zapewniamy Państwu niezbędną pomoc przy wyjeździe za granicę – organizujemy bezpieczny transport oraz wygodne zakwaterowania. Praca z naszym pośrednictwem jest legalna i odprowadzamy od niej wszystkie składki. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to zajęcie, które od wielu lat cieszy się coraz większa popularnością. Gwarantuje satysfakcję zawodową i daje szanse na duże zarobki oraz nawiązywanie nowych, bardzo ciekawych znajomości za granicą.

 

Przy opiece nad osobami w podeszłym wieku oferujemy Państwu:

 

  • szeroki wybór ofert opieki nad osobami starszymi w Niemczech,
  • transport i zakwaterowanie,
  • kursy językowe i podnoszące kwalifikacje,
  • polskojęzycznego opiekuna w Niemczech.

 

 

Naszą ofertę opieki na terenie Niemiec kierujemy do:

 

 

  • Szukających dobrze płatnej pracy – opieka nad osobami starszymi to zajęcie wymagające, ale dające szansę na wysokie zarobki. Nie jest to praca lekka, dlatego determinacja i zaangażowanie jest mile widzianą cechą kandydatów. Praca w zawodzie opiekuna, to konieczność rozumienia potrzeb podopiecznego, zapewnienia mu wszystkiego co potrzebuje, a także towarzyszenia w wielu codziennych zajęciach.

 

  • Mówiących w języku niemieckim – porozumiewanie się z podopiecznym w jego ojczystym języku, to jeden z największych atutów kandydatów do pracy. Jeśli podoba Ci się opieka nad osobami starszymi (Niemcy) i chcesz ją wykonywać, warto zainwestować w kurs językowy. Możemy Ci pomóc w jego odnalezieniu i zapisaniu się na zajęcia w dogodnym miejscu i terminie.

 

  • Chętnych do pracy – opieka nad osobami starszymi wymaga podstawowych kwalifikacji: sprawności fizycznej, siły, cierpliwości, troskliwości i umiejętności porozumiewania się po niemiecku. Jeśli dysponujesz tymi cechami i nie obawiasz się kilku miesięcznego wyjazdu do pracy za granicę, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą! Mamy pracę dla Ciebie!

Miejsce: 54295 Trier

Zakwaterowanie: Mieszkanie w domu wielorodzinnym, do dyspozycji opiekunki jest pokój z własną łazienką i internetem.

Płeć: kobieta mieszkająca z mężem, który nie wymaga opieki, jest wsparciem dla opiekunki

Wzrost: 165 cm

Waga: 60 kg

Wiek: 79 lat

Schorzenia:  Podopieczna porusza się na wózku inwalidzkim i cierpi na początkową demencję.

Data wyjazdu: 01.06.2019

Czas trwania wyjazdu: 6 tygodni do 3 miesięcy

Oczekiwania: opiekunka z językiem komunikatywnym

Rodzaj: rozpoczęcie zlecenia

Nr zlecenia: 

FORMULARZ

Miejsce: 89231 Neu Ulm

Zakwaterowanie: Dom jednorodzinny, do dyspozycji duży pokój oraz internet. Podopieczna mieszka z mężem, którym nie trzeba się opiekować.

Płeć: kobieta

Wzrost: 165 cm

Waga: 110 kg

Wiek: 80 lat

Schorzenia:  Podopieczna choruje na średniozaawansowaną demencję, porusza się z pomocą, ale nie wychodzi już na dwór.

Data wyjazdu: 15.06.2019

Czas trwania wyjazdu: 1 miesiąc

Oczekiwania: Język podstawowy/komunikatywny, mile widziane prawo jazdy

Rodzaj: zastępstwo

Nr zlecenia: 

FORMULARZ

Miejsce: 27374 Visselhoevede
 

Zakwaterowanie: Podopieczna mieszka w domu wielorodzinnym. Do dyspozycji opiekunki jest własny pokój oraz własna łazienka. Raz w tygodniu przychodzi pani do sprzątania.

Płeć: kobieta (mąż jest od dłuższego czasu w szpitalu, później jedzie do sanatorium)

Wzrost: 170 cm

Waga: 60 kg

Wiek: 89 lat

Schorzenia:  Pani cierpi na demencję i parkinsona. Ma problemy ze słuchem i poruszaniem się. W nocy dwa razy wstaje do toalety.

Data wyjazdu: 15.05.2019

Czas trwania wyjazdu: 6 tygodni lub 2 miesiące

Oczekiwania: Opiekunka z komunikatywną znajomością języka niemieckiego.

Rodzaj: Wymiana

Nr zlecenia: 

FORMULARZ

Miejsce: 49393 Lohne

Zakwaterowanie: Podopieczna mieszka w dużym domu jednorodzinnym z pięknym ogrodem, którym zajmuje się ogrodnik. Jest catering z obiadami, przychodzi również sprzątaczka.

Płeć: kobieta

Wzrost: 165 cm

Waga: 70 kg

Wiek: 88 lat

Schorzenia:  Podopieczna choruje na demencję, ze względu na częściową inkontynencję nosi pieluchy.

Data wyjazdu: 16.05.2019

Czas trwania wyjazdu: 2 miesiące

Oczekiwania: opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego

Rodzaj: wymiana

Nr zlecenia: 

FORMULARZ

Miejsce: 78239 Rielasingen

Zakwaterowanie: Własny pokój w domku jednorodzinnym, internet, własna łazienka

Płeć: kobieta- Włoszka

Wzrost: 166 cm

Waga: 70 kg

Wiek: 81 lat

Schorzenia:  Początkowa demencja, parkinson i zaćma. Podopieczna porusza się samodzielnie, jest osobą bardzo ruchliwą.

Data wyjazdu: 04.05.2019

Czas trwania wyjazdu: 1 miesiąc

Oczekiwania: opiekunka z komunikatywną znajomością języka niemieckiego lub dobrą znajomością języka włoskiego

Rodzaj: zastępstwo

Nr zlecenia: 

FORMULARZ

Miejsce: 33098 Paderborn

Zakwaterowanie: Podopieczna mieszka w domu jednorodzinnym, do dyspozycji opiekunki własny pokój z łazienką.

Płeć: kobieta

Wzrost: 172 cm

Waga: 78 kg

Wiek: 88 lat

Schorzenia:  Podopieczna porusza się za pomocą wózka i rollatora, ma cewnik oraz osteoporozę. Mimo tego jest osobą samodzielną, wiele czynności jak np. mycie okien potrafi wykonać sama.

Data wyjazdu: 14.05.2019

Czas trwania wyjazdu: 2 miesiące

Oczekiwania: Opiekunka z  komunikatywną/ dobra znajomością języka niemieckiego

Rodzaj: wymiana

Nr zlecenia: 

FORMULARZ

Formularz kontaktowy

Znajomość j. Niemieckiego

Doświadczenie w opiece

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie podanym w formularzu kontaktowym przez spółkę PLjob sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Głogowie przy ulicy Jedności robotniczej 39 w celu realizacji procesu rekrutacji i przesyłania mi ofert pracy za pośrednictwem poczty elektronicznej, wiadomości sms, oraz telefonu.

Jak otrzymać pracę opiekuna osoby starszej w Niemczech?

Jeżeli chcesz podjąć pracę za granicą, zapraszamy do kontaktu z naszą firmę. Zajmujemy się pośrednictwem pracy za granicą. Specjalizujemy się w ofertach o charakterze opiekunek i opiekunów dla osób starszych. W Niemczech jest bardzo duże zapotrzebowanie na ten zawód. Aby sprawdzić czy mamy odpowiednią ofertę dla Ciebie, wypełnij wniosek i wyślij go do nas. Skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy dalsze szczegóły.

Wyjazd za granicę – jak go zorganizować?

Oferujemy kompleksową pomoc dla osób, którym organizujemy pracę za granicą. Zapewniamy Państwu przejazd z Polski do Niemiec i pomoc w znalezieniu zakwaterowania. W wielu przypadkach zakwaterowanie i opieka nad osobami starszymi Niemcy odbywa się w tym samym miejscu. Otrzymują wówczas Państwo do swojej dyspozycji własny pokój i możliwość korzystania z kuchni i łazienki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić na kosztach dojazdu do podopiecznego

Opieka nad osobami starszymi Niemcy – ile trwa kontrakt?

Minimalny czas trwania umowy o pracę to 6 miesięcy. Kontrakt na opiekę nad osobami starszymi może zostać przedłużony, jeśli Państwa podpieczony wyrazi na to chęć, a Państwo również będą się na to zgadzać. Istnieje możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę, z zachowaniem umownego okresu wypowiedzenia. Część naszych pracowników pracuje w Niemczech już po 3 i więcej lat, opiekując się bez przerwy tą samą osobą. Wypracowane przez nich relacje przekładają się sympatyczną atmosferę pracy i wzajemne zaufanie.

Ile może zarobić opiekun i od czego zależą zarobki?

Praca w charakterze opiekuna osoby starszej w Niemczech może przynieść bardzo duże zarobki. Podpisując z nami umowę, akceptują Państwo wyjściową stawkę minimalną. Może ona ulec zwiększeniu przy przedłużeniu umowy na kolejny okres, dlatego warto się starać i przykładać do pracy. Opieka nad osobami starszymi Niemcy wymaga zaangażowania w budowanie relacji z podopiecznym. Ludzie w tym wieku potrzebują czasu aby zaakceptować i przywiązać się do opiekuna, a kiedy to się już stanie, niechętnie zmieniają go na innego.

Jaki jest zakres obowiązków przy opiece?

Każdorazowo przy zawieraniu kontraktu, otrzymują Państwo indywidualnie przygotowany zakres obowiązków. Jest on ustalany z osobą, która będzie pod Waszą opieką. To ona przekazuje nam swoje oczekiwania wobec opiekuna. Mogą one być różnorodne: pomoc w zabiegach higienicznych i toaletowych, karmienie, wspólne wychodzenie na spacer, towarzyszenie w zakupach, gotowanie, sprzątanie i inne. Na podstawie ilości obowiązków, ustalana jest również podstawowa stawka godzinowa.

Czy opieka sprawowana jest całodobowo?

Praca jako opiekun odbywa się w ustalonych w kontrakcie godzinach. Po zakończonym dniu pracy mają Państwo czas wolny, który można pożytkować w dowolny sposób. Mogą Państwo wyjść na miasto, udać się do kina, na zakupy, spotkać ze znajomymi lub odpocząć w domu czytając książkę.

Podejmując współpracę z naszą firmą masz pewność legalnego zatrudnienia.

Potwierdzeniem legalnego zatrudnienia jest formularz A1 wystawiony przez ZUS oraz karta EKUZ wydana przez NFZ dzięki której możecie Państwo korzystać z opieki zdrowotnej za granicą.